Basha: Kush do e drejtojë protestën kur të iki në SHBA? Fryma e shenjtë! - Bota Sot
Basha: Kush do e drejtojë protestën kur të iki në SHBA? Fryma e shenjtë!

Shqipëria

E mërkurë, 29 mars 2017

Basha: Kush do e drejtojë protestën kur të iki në SHBA? Fryma e shenjtë!

Më: 20 mars 2017 Në ora: 22:22
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të niset ditën e nesërme për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku do të takohet me kongresmenë për të diskutuar aktualitetin politik në vend.

Në një lidhje direkte me emisionin “Dritare”, i pyetur se kush do të drejtojë “Çadrën e Lirisë” gjatë vizitës së Bashës në SHBA,  ai tha se do të jetë fryma e shenjtë e besimit në zgjedhje të lira.

“Ata që e drejtojnë edhe kur unë jam këtu, fryma e shenjtë e besimit në zgjedhje të lira dhe të ndershme në liri dhe demokraci...qytetarët", u përgjigj Basha duke vënë buzën në gaz.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diele, cilin subjekt politik do ta votonit?
    test