Meta takim me Prodin: I drejtë propozimi për një simbol të turizmit shqiptar - Bota Sot
Meta takim me Prodin: I drejtë propozimi për një simbol të turizmit shqiptar

Shqipëria

E diel, 18 shkurt 2018

Meta takim me Prodin: I drejtë propozimi për një simbol të turizmit shqiptar

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 11:46
Romano Prodi, është takuar sot me Presidentin Ilir Meta

Një prej miqve të shqiptarëve, ish-ministër dhe kryeministër i Italisë, Romano Prodi, është takuar sot me Presidentin e vendit, Ilir Meta.

Në takim siç shkruan edhe vetë kreu i shtetit në profilin e tij, politikani italian ka bërë edhe një propozim interesant në lidhje me turizmin shqiptar. "Një mëngjes pune me mikun e shqiptarëve, profesor Romano Prodin, me të cilin diskutuam për marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve tona e të ardhmen europiane të Shqipërisë. I drejtë propozimi i mikut tonë për të ndërtuar një simbol të turizmit shqiptar, që do promovonte edhe më fuqishëm rritjen cilësore të turizmit e përfitimeve", shkruan Meta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test