Tiranë, marshim proteste në Ditën Ndërkombëtare të Grave - Bota Sot
Tiranë, marshim proteste në Ditën Ndërkombëtare të Grave

Shqipëria

E shtunë, 22 shtator 2018

Tiranë, marshim proteste në Ditën Ndërkombëtare të Grave

Më: 8 mars 2018 Në ora: 22:55
Protesta

Qindra gra e vajza, veprimtare të të drejtave njerëzore, zhvilluan sot një marshim proteste në ditën ndërkombëtare të grave.

Ato protestuan para institucioneve shtetërore, duke kërkuar më shumë mbrojtje, dinjitet dhe të drejta njerëzore për pjesën më të diskriminuar të shoqërisë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test