Reichelt triumfoi në lëshim - Bota Sot
Reichelt triumfoi në lëshim

Skijim

E enjte, 30 mars 2017

Reichelt triumfoi në lëshim

Nga: Kemajl Goca Më: 28 janar 2017 Në ora: 21:23
Skiatori austriak, Hannes Reichelt

Skiatori austriak, Hannes Reichelt, triumfoi në disiplinën e lëshimit në Kupën e Botës, e cila u mbajt në Garmisch Partenkirchen të Gjermanisë. 

Austriaku tregoi paraqitje më të mirë dhe e zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:53.83 minuta. Në vend të dytë renditet italiani Peter Fill me kohë më të ngadalshme për 16 qindtat se vendi i parë dhe qe më i shpejt për 26 qindtat se pozita e tretë, zvicerani Beat Feuz. Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Hirscher kryeson me 1160 pikë, pasojnë Kristoffersen (792), Pinturault (713) etj. ndërsa në renditjen e përgjithshme të lëshimit, Fill udhëheq me 279 pikë,  duke lënë pas Jansrud (247), Paris (218) etj.

Rezultatet

1. Hannes Reichelt (Austria)  1:53.83

2. Peter Fill (Italia) 0.16

3. Beat Feuz (Zvicra)      0.52

4. Dominik Paris (Italia) 0.76

5. Kjetil Jansrud (Norvegjia)  0.81

6. Bostjan Kline (Sllovenia)   0.92

7. Vincent Kriechmayr (Austria)   0.99

8. Adrien Théaux (Franca)     1.04

9. Brice Roger (Franca)  1.18

10. Romed Baumann (Austria)      1.28.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test