Kasapolli: Me shokët e skitarisë, kur veprimi ishte i vështirë! - Bota Sot
Kasapolli: Me shokët e skitarisë, kur veprimi ishte i vështirë!

Skijim

E enjte, 30 mars 2017

Kasapolli: Me shokët e skitarisë, kur veprimi ishte i vështirë!

Nga: K. Goca Më: 30 janar 2017 Në ora: 17:30
Foto e tashme

Si gjithmonë sporti i Republikës së Kosovës është ballafaquar me barriera të ndryshme sidomos në kohërat e viteve të 90-ta kur pushtuesi serb shkatërronte çdo gjë që ishte shqiptare.

Veprimtari i dalluar sportiv, Jakup Kasapolli, ka postuar një fotografi me shokët e tij dhe duke kujtuar kohërat e tyre të solidaritetit të madh. “Me miq e jarana (nga skitaria) të viteve '90-ta kur veprimi ishte i vështirë por miqësia dhe solidariteti i madh. Feta, Isa, Murati e Azemi te Ala n ‘Gresa’, shkruan Kasapolli.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test