Skitarët e Kosovës të disiplinave alpike zhvilluan stërvitje para garave - Bota Sot
Skitarët e Kosovës të disiplinave alpike zhvilluan stërvitje para garave

Skijim

E diel, 19 nëntor 2017

Skitarët e Kosovës të disiplinave alpike zhvilluan stërvitje para garave

Më: 12 shkurt 2017 Në ora: 10:56
Skijim

Katër nga pesë sportistët nga Kosova që po marrin pjesë në Festivalin Olimpik Dimëror Evropian për të rinj, kanë zhvilluar stërvitjet para garave të nesërme dhe të psnesërme në shtegun e disiplinave Alpike - Palandöken, Erzurum.

Adea Haxhidauti, Lyra Hoxha, Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj kanë stërvitur nën mbikëqyrjen e trajnerëve Kushtrim Deva dhe Ernest Sefaj. Ata janë njohur me shtegun e garimit dhe janë ambientuar me kushtet që ofron qendra e skijimit.

Ata garat do t'i nisin qysh nga e hëna (13 shkurt 2017) në sllallom dhe sllallom të madh.

Kurse garuesja e vetme e Kosovës në snoubord në këtë ngjarje, Grenita Grazhda, do të garojë të mërkurën (15 shkurt).

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test