Kosova pjesë e ceremonisë hapëse të 'EYOF 2017' - Bota Sot
Kosova pjesë e ceremonisë hapëse të 'EYOF 2017'

Skijim

E enjte, 30 mars 2017

Kosova pjesë e ceremonisë hapëse të 'EYOF 2017'

Më: 12 shkurt 2017 Në ora: 22:06
Parakalimi i Kosovës

Sot është hapur edicioni i 13-të i Festivalit Olimpik Dimëror Evropian për të rinj, në të cilën për herë të parë merr pjesë edhe Kosova.

Ky festival po mbahet në Erzurum të Turqisë, ndërsa Kosova do të përfaqësohet nga pesë sportistë.

Katër skitarë në disiplinat alpike dhe një snouborder do ta përfaqësojnë Kosovën në këtë ngjarje sportive për të rinj.

Kjo është hera e parë që Kosova merr pjesë në një Festival Dimëror si ky.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test