Tahiri i fundit në superkombinim - Bota Sot
Tahiri i fundit në superkombinim

Skijim

E enjte, 30 mars 2017

Tahiri i fundit në superkombinim

Nga: K.G. Më: 13 shkurt 2017 Në ora: 16:17
Albini Tahiri

Albini Tahiri përfundoi në vend të fundit në superkombinim në Kampionatin Botëror që po mbahet në St. Moritz.

Skiatori i kombëtares së Kosovës arriti kohën për 2:38.50 minuta ose ka qenë më i ngadalshëm për 12 sekonda e 17 qindtat se fituesi i garës Luca Aerni. Tahiri e ka pasur shumë të vështirë për të arritur kohën më të mirë dhe për të ka qenë sukses që e ka përfunduar këtë garë shumë të vështirë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test