Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum - Bota Sot
Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum

Skijim

E diel, 26 mars 2017

Rezultate solide të skiatorëve tanë në Erzurum

Më: 14 shkurt 2017 Në ora: 14:47
Besim Hasani në mes me garues

Skitarët e kombëtares së Kosovës përfunduan garën e sllallomit të madh në Erzurum. Arbi Pupovci dhe Vernor Gjurkaj ishin në mesin e jo shumë garuesve që përfunduan garën pas dy ngjarjeve, nga 60 garues në total.

Pupovci u radhit i 37-ti (me ngecje +26.43 ndaj vendit te pare), kurse Gjurkaj i 38-ti (me ngecje +41.19).

Pasnesër Pupovci dhe Gjurkaj kanë garën e sllallomit, kurse nesër Lyra Hoxha dhe Adea Haxhidauti.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test