Dy sportiste e profesoresha, me Flamur të Kosovës e Kombëtar, lëshohen me ski në Brezovicë! - Bota Sot
Dy sportiste e profesoresha, me Flamur të Kosovës e Kombëtar, lëshohen me ski në Brezovicë!

Skijim

E martë, 28 mars 2017

Dy sportiste e profesoresha, me Flamur të Kosovës e Kombëtar, lëshohen me ski në Brezovicë!

Më: 17 shkurt 2017 Në ora: 18:26
Jashari e Tërpeza

Në mënyra të ndryshme kremtohet Dita e 17 Shkurtit – Pavarësia e Republikës së Kosovës. Personalitete të ndryshme urojnë këtë ditë të madhe, nëntëvjetorin e shtetësisë së Kosovës. Edhe në qendrën e njohur të skijimit në Brezovicë, ka qenë atmosferë festive. Më e veçanta është se si dy profesoresha lëshohen në ski me Flamur të Kosovës e Kombëtar, të lidhura njëra me tjetrën dhe në dyshe. Është fjala për Vlora Jashari, ish hendbolliste e kombëtares së Kosovës dhe trajnere e KH Kastriotit nga Ferizajt dhe Blerta Tërpeza, portiere e Vushtrrisë, në këtë mënyrë e festojnë nëntëvjetorin e pavarësisë, siç shihen në foto.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test