Zonja Vdekjeprurëse që vrau 309 nazistë - Bota Sot
Zonja Vdekjeprurëse që vrau 309 nazistë

Speciale

E martë, 25 prill 2017

Zonja Vdekjeprurëse që vrau 309 nazistë

Më: 20 prill 2017 Në ora: 01:42
Lyudmila Pavlichenko

Lyudmila Pavlichenko konsiderohet si femra më e suksesshme si snajperiste në histori.

Ajo është gruaja më vdekjeprurëse gjatë Luftës së Dytë Botërore, gjatë së cilës ajo vrau 309 ushtarë e oficerë të lartë nazistë.

E cilësuar si Zonja Vdekjeprurëse, fotot e saj historike bardhezi dhe të shoqeve të saj së fundmi janë shndërruar me ngjyra nga rusja Olga Shirnina.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test