Brenda aeroplanit privat të Donald Trump - Bota Sot
Brenda aeroplanit privat të Donald Trump

Speciale

E hënë, 29 maj 2017

Brenda aeroplanit privat të Donald Trump

Më: 19 maj 2017 Në ora: 14:49
Aeroplani privat i Donald Trump

Për të parën herë kjo shtëpi ajrore fluturoi në maj të vitit 1991 dhe iu dorëzua Sterling Airlines.

Më 1995 ai u ble nga bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen dhe për 15 vjetët e ardhshme ai u përdor nga miliarderi.

Në vitin 2011, Trump bleu aeroplanin 20 vjeçar dhe e ridizajnoi nga brenda.

Aeroplani ka të gjitha ato që do të priteshin nga Trump: dhomë gjumi të madhe super-luksoze, televizorë të mëdhenj dhe pothuaj secilën pajisje apo orendi të dekoruar me ari 24 karatësh. 

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test