Hoeness bëhet pishman për komentet mbi Dortmundin - Bota Sot
Hoeness bëhet pishman për komentet mbi Dortmundin

Sporti

E mërkurë, 31 gusht 2016

Hoeness bëhet pishman për komentet mbi Dortmundin

Më: 15 shtator 2012 Në ora: 11:36

Presidenti i Bayernit ka bërë hapa prapa në lidhje me komentet e tij rreth statusit të Dortmundit në botën e futbollit. Uli Hoeness deklaroi më parë se kampionët në fuqi të Gjermanisë kanë popullaritet në nivel rajonal, ndërsa Bayerni është një forcë globale.

Mirëpo këto fjalë nuk u pritën mirë nga homologu i tij te Dortmundi, Watzke, i cili kërkoi më shumë respekt nga bavarezët dhe Hoeness nuk ngurroi të sqarojë për Bild se kurrë nuk ka dashur të nënvlerësojë punën e mirë që ka bërë Dortmundi.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test