McIlroy: Ndihem britanik - Bota Sot
McIlroy: Ndihem britanik

Sporti

E martë, 30 gusht 2016

McIlroy: Ndihem britanik

Më: 20 shtator 2012 Në ora: 21:33

Duhen edhe 4 vjet nga starti i olimpiadës Rio de Janeiro 2016, por golfisti irlandezo-verior, Rory McIlroy shprehet i paduruar për ta provuar këtë eksperiencë, i ndihmuar edhe nga fakti që ky sport do të futet në tabelën olimpike për herë të parë.

Në një intervistë dhënë për “Daily Mail”, numri 1 i botës thekson se e ndien veten më shumë britanik se sa irlandezo-verior. Në vijim ai shton se kjo është rruga e vetme për të marrë pjesë në olimpiadë dhe njerëzit duhet ta kuptojnë drejt qëndrimin e tij.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test