Progni: Kukësi e ka kaluar ngërçin psikologjik - Bota Sot
Progni: Kukësi e ka kaluar ngërçin psikologjik

Sporti

E premte, 26 gusht 2016

Progni: Kukësi e ka kaluar ngërçin psikologjik

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:12

Skënderbeu, Tirana dhe Kukësi janë skuadrat e vetme të kategorisë superiore që nuk kanë pësuar humbje në këto 5 javë të para të kampionatit, por nëse korcarët dhe bardheblutë kryesojnë renditjen me nga 11 pikë, debutuesit e superiores renditen në vendin e 8, pasi në 4 nga 5 ndeshjet e zhvilluara kanë marrë vetëm një pikë, duke shënuar vetëm 2 gola, me Bylisin dhe Lacin. Gjithsesi, fakti që kuksianët e kanë gjetur rrugën e rrjetës në dy takimet e fundit, për mesfushorin Gerhard Prongi është një sinjal i qartë se debutuesit verilindorë e kanë thyer tabunë.

Presidenca kuksiane ka premtuar se do ta shlyejë financiarisht pjesën e mbetur të dënimit të fushës, që skuadra të ketë edhe mbështetjen e tifozëve që në përballjen e radhës me Tomorin. Sipas Prognit me mbështetjen e lojtarëit të 12, Kukësi do ta ketë më të lehtë ta arrijë fitoren.

Sipas Prognit, Kukësi, pasi e kaloi pa shumë sforco raundin e parë të Kupës, do të pretendojë t’i shkoi deri në fund edhe këtij trofeu.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test