Superliga e Kosovës, Trepça ’89 me hap kryesuesi - Bota Sot
Superliga e Kosovës, Trepça ’89 me hap kryesuesi

Sporti

E enjte, 25 gusht 2016

Superliga e Kosovës, Trepça ’89 me hap kryesuesi

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 17:23

Trepca 89 shtrin hapin në krye të Superligës kosovare. Skuadra mitrovicase arriti të përfitojë në maksimum nga hapat fals të Prishtinës dhe Dritës në këtë javë të tetë duke fituar 2-0 në transfertë me Lirinë. Nënkampionët në fuqi të Kosovës dominuan përballë prizrenasve, që luanin në Gjakovë, si pasojë e papërshtatshmërisë së terrenit të impiantit të tyre. Formacioni i Gani Sejdiut kishte dhe mbështetjen e disa qindra tifozëve të ardhur nga qyteti verior, të cilët i dhanë më shumë shtysë mitrovicasve për të kërkuar që në fillim fitoren.

Rezultatin e zhbllokoi Lorik Maxhuni në minutën e 15-të që konkretizoi një superioritet të dukshëm të Trepca 89 në pjesën e parë. Në pjesën e dytë Liria ushtron presion dhe përpiqet dëshpërimisht të arrijë te goli i barazimit por lë hapësira mbrapa nga të cilat përfitojnë lojtarët miq, të cilët mbyllin përfundimisht takimin në minutën e 85-të, kur Isuf Llumnica mposht për të dytën herë portierin prizrenas. Mbyllet me rezultatin 2-0 për Trepca 89 që tashmë sheh 4 pikë larg ndjekësit e prishtinës. Ndërsa në vendin e tretë është ngjitur skuadra rtjetër e Mitrovicës, Trepca me Dritën e gjilanit që ka zbritur në vendin e katërt. Kjo është dhe tabela e plotë e rezultateve për javën e tetë të superligës kosovare.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test