Jordi Cruyff: Messi e Ronaldo, vite dritë para të tjerëve - Bota Sot
Jordi Cruyff: Messi e Ronaldo, vite dritë para të tjerëve

Sporti

E shtunë, 27 gusht 2016

Jordi Cruyff: Messi e Ronaldo, vite dritë para të tjerëve

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 18:15

Ish mesfushori i Barcelonës dhe Manchester United, Jordi Cruyff mendon se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë shumë larg lojtarëve të tjerë, kur bëhet fjalë për më të mirët në botë. Djali i legjendës holandeze, Johan Cruyff, konsiderohet i kualifikuar për të dhënë vlerësime, duke marrë parasysh faktin se gjatë karrierës së tij ka luajtur me yje si Romario, Hristo Stoichkov, David Beckham dhe Roy Keane në Camp Nou dhe Old Trafford.

“është e vështirë të zgjedhësh mes tyre. Janë dy lojtarët më të mirë, sidomos kur bëhet fjalë për numrin e golave që kanë realizuar. Bota e futbollit duhet të presë ende për dikë që të krahasohet me ata sepse debati do të vazhdojë edhe për 3-4 vite të tjera. Messi dhe Ronaldo janë vite dritë përpara pjesës tjetër të lojtarëve”.

Eshtë ky mendimi i Jordi Cruyff, cili duke folur më pas për Barcelonën, tha se loja e katalanasve varet nga lojtarët dhe është vështirë të ndryshojë, pavarësisht se cili është trajneri.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test