Shokon Dede, largohet nga Luftëtari, Vllaznia marshon - Bota Sot
Shokon Dede, largohet nga Luftëtari, Vllaznia marshon

Sporti

E enjte, 25 gusht 2016

Shokon Dede, largohet nga Luftëtari, Vllaznia marshon

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 18:17

Vllaznia ngjitet me “dhunë” në vendin e tretë të klasifikimit pas fitores së arritur në Shkodër 1-0 përballë Laçit.

Goli i Dragoit në pjesën e dytë zhbllokoi shifrat e një ndeshjeje që nuk e kaloi nivelin mesatar por u shërbeu shkodranëve të ngjiteshin në kuotën e 11 pikëve.

Ndërkohë, në Gjirokastër Luftëtari ka pësuar 2 humbje, atë me Besën 2-0 dhe largimin e trajnerit Nevil Dede. Në lidhjen direkte per mediat, Dede komunikoi vendimin e tij.

“Deri diku ekipi nuk arriti të reagonte dhe përgjegjësia për këtë është imja”, theksoi tekniku tiranas që u largua pa analizuar takimin e dobët të gjirokastritëve. Në ndeshjen e fundit të javës, Kastrioti-Teuta, durrsakët regjistruan fitoren e dytë rresht me rezultatin 1-0 duke u konfirmuar si një nga skuadrat pretendente në luftën për titull.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test