Drenica ndal liderin

Më: 7 tetor 2012 Në ora: 18:29

Drenica është skuadra e cila më në fund ndal serinë e fitoreve të njëpasnjëshme të Trepçës ’89. “Minatorët” dhe ‘kuqezinjtë’ e Skenderajt të dielën në ‘Riza Lushta’, kanë ndarë pikët duke luajtur baras 2-2, në kuadër të xhiros se nëntë të Raiffeisen Superliga e Kosovës në futboll.

Ballafaqimi në mes Trepçës ’89 dhe Drenicës është përshkruar me lojë mjaft të mirë dhe me katër gola të shënuara. Fillimisht Isuf Llumnica zhbllokoi rezultatin në këtë takim duke sjell ekipin vendëse në avantazh prej 1-0, mirëpo, katër minuta më vonë sulmuesi Berat Hyseni barazon shifrat në 1-1.

Ishin sërish nikoqirët që në minutën e 46-të kaluan në epërsi me golin e Izmakut. Drenica nuk u dorëzua dhe sërish në skenë del Hyseni, i cili shënoi golin e barazimit duke ia siguruar një pikë shumë të vlefshme skuadrës së tij.

Karahoda shpëton Ferronikelin

Fitore të jetë të rëndësishme dhe të vështirë ka shënuar Ferronikeli nga Drenasi. Skuadra e Ramiz Krasniqit para tifozëve të vet mezi mundi Llamkos Kosovën me rezultat 2-1.

Ishte sulmuesi Fatih Karahoda, njeriu kryesor i fitores së skuadrës së Drenasit, pasi shënoi dygolësh në minutën e 51-të dhe 82-të, kurse golin e vetëm për mysafirët e shënoi Zeneli (24). Pikët e plota në këtë xhiro i ka arkëtuar edhe Liria, e cila në transfertë mundi Besën e Pejës prej 0-3.