Man United feston në Newcastle - Bota Sot
Man United feston në Newcastle

Sporti

E diel, 28 gusht 2016

Man United feston në Newcastle

Nga: Alban Lumi Më: 7 tetor 2012 Në ora: 19:06

Manchester United ka mundur në udhëtim Newcastle me rezultat, 3:0. Në këtë mënyrë, djajtë e kuq rikthehen tek fitoret.

Man United ka lënë pas disfatën e papritur në “Old Traford”, nga Tottenahm Hotspur, në javën e kaluar të Premier Ligës. Djajtë e kuq deklasuan skuadrën e Newcastles me rezultat 3:0, duke treguar forcën karshi rivalëve në konkurrencë për titull të Anglisë. Evans (8’) nisi serinë e golave për futbollistët e Fergusonit, ndërkaq Evra e dyfishoi epërsinë vetëm pas shtat minutave. Me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim, ndërkaq Scholes e vulosi rezultatin në minutën e 86-të. Pas kësaj fitore, United ngjitet në pozitën e dytë me 15 pikë, në renditje, katër pikë më pak se lideri, Chelsea, ndërkaq Newcastle mbetët në kuotën e nëntë pikëve në pozitën e dhjetë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test