Hanoveri i shpëton humbjes përballë kampionit - Bota Sot
Hanoveri i shpëton humbjes përballë kampionit

Sporti

E martë, 23 gusht 2016

Hanoveri i shpëton humbjes përballë kampionit

Nga: Alban Lumi Më: 7 tetor 2012 Në ora: 19:23

Kampioni gjerman nuk arrin të ruajë epërsinë e krijuar ndaj Hanoverit në udhëtim, duke barazuar 1:1.

Dortmundi, që kishte mbizotëruar në dy vitet e fundit në futbollin gjerman, u duk se ka rikthyer atmosferën e fitoreve pas startit zhgënjyes të këtij edicioni. Por “Milionerët” u dashtë të ndahen të kënaqur me vetëm një pikë nga udhëtimi i vështirë në Hanover. Edhe spe Dortmundi ishte duke udhëhequr me rezultat 1:0. Në fishin të këtij takimi, Diouf barazoi shifrat, duke zgjuar nga gjumi edhe adhuruesit e shumtë në Hanover. Robert Lewandowski në minutën e 26-të stepi vendasit, me golin që kaloi në epërsi skuadrën e Dortmundit, por që në fund doli të ketë vlerën e një pike në këtë takim. Pas kësaj ndeshje, kampioni aktual zbret në pozitën e katërt me 12 pikë të tubuara, ndërkaq Hanoveri arrin kuotën e 11 pikëve në një pozitë më poshtë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test