Hayden sërish lëndohet - Bota Sot
Hayden sërish lëndohet

Sporti

E hënë, 29 gusht 2016

Hayden sërish lëndohet

Më: 9 tetor 2012 Në ora: 21:58

Problemet duken se nuk kanë të mbaruar për Nicky Hayden. Piloti i Ducatit, i cili u dëmtua në provat zyrtare të Indianapolis para 2 muajsh dhe për pasojë mungoi në Cmimin e Madh të Republikës Ceke, ka pësuar një tjetër dëmtim fundajvën e kaluar në Aragon. 31-vjeçari pranoi se pas garës, ndiente dhimbje në dorën e djathtë dhe shpreson se diçka e tillë të mos ndikojë në performancën e tij në në garën e ardhshme në Japoni.

“Kur shkova në shtëpi pata shqetësime në dorën e djathtë. Mendova se rrëzimi në Aragon nuk do të kishte pasoja por ja që nuk ndodhi kështu. Mjekët më thanë se kam një frakturë në dorën e djathtë. Padyshim që nuk është një nga situatat më të mira, por nuk është dhe aq e dhimbshme. Shpresoj që të mos më shkaktojë shumë probleme këtë fundjavë”.

Hayden shtoi se që pavarisht dëmtimit të tiij, në Cminim e Madh të Japonisë dëshiron të paraqitet sa më mirë pasi gjatë kësaj kohe ekipi ka punuar shumë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test