Gaboi në Sevilla-Barça, pezullohet arbitri - Bota Sot
Gaboi në Sevilla-Barça, pezullohet arbitri

Sporti

E premte, 26 gusht 2016

Gaboi në Sevilla-Barça, pezullohet arbitri

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 10:33

Arbitri Mateu Lahoz pezullohet për një javë nga Federata Spanjolle për gabimet teknike të bëra në ndeshjen e shumë kontestuar Sevilla-Barça të cilën katalanasit e fituan 3-2 në shtesë. Sipas komunikatës, Lahoz gaboi në golin e fitores nga David Villa pasi Pedro që i dha asist mori topin me dorë, ndërsa gabimi i dytë sipas Federatës ishte në pezullimin e Gary Medel. Sipas raportit, mes Fabregas dhe Medel nuk kishte agresion dhe kartoni i kuq për lojtarin e sevillas ishte i gabuar.

Me pezullimin e marrë, Lahoz nuk do të drejtojë sfidën Real Madrid-Celta Vigo që do të luhet më 20 Tetor, dhe vendin e tij do ta zërë Clos Gomez.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test