Prandelli me “dhimbje koke”, dëmtohet Buffon - Bota Sot
Prandelli me “dhimbje koke”, dëmtohet Buffon

Sporti

E martë, 30 gusht 2016

Prandelli me “dhimbje koke”, dëmtohet Buffon

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 15:55

Danimarka troket në portat e “San Siros” për ndeshjen më të rëndësishme të eliminatoreve e Botërorit Brazil 2014, por lajmet që vijnë nga kampi i kaltër nuk janë aq pozitive, sidomos përsa i përket atij që duhet t’i vërë drynin kuadratit të kaltër në Milano, Gianluigi Buffon.

Portieri i kombëtares italiane është dëmtuar në stërvitjen e fundit dhe është në rrezik për sfidën e së martës. Sipas stafit mjekësor, gardiani i të kaltërve vuan një bllokim muskular në pulpën e majtë.

Për momentin mjekët e përfaqësueses së kaltër nuk garantojnë prezencën e tij në fushë dhe vetëm në momentet e fundit do të mësohet nëse portieri do të jetë i gatshëm për të zbritur në fushë. gjithsesi një lajm i mirë për Prandellin vjen përsa i përket rekuperimit të Mario Balotellit.

Sulmuesi i City-t është stërvitur me skuadrën dhe duket se e ka kaluar tashmë gjendjen gripale, që e kishte përfshirë përpara ndeshjes me Armeninë, ku Baloteli nuk mundi dot të ishte i pranishëm në fushë në suksesin 3-1 të Italisë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test