Anglia e pafuqishme ndaj Polonisë - Bota Sot
Anglia e pafuqishme ndaj Polonisë

Sporti

E mërkurë, 24 gusht 2016

Anglia e pafuqishme ndaj Polonisë

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 20:56

Ndeshja Poloni-Angli, që u shty të martën për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu Varshavën, u luajt të mërkurën pasdite dhe përfundoi në barazim 1-1.
Wayne Rooney kaloi në avantazh miqtë në pjesën e parë, por Polonia rriti presionin dhe në pjesën e dytë arriti të barazonte në minutën e 70. Glik, pas një goditjeje dënimi, shfrytëzoi daljen e pastudiuar të Joe Hart duke dërguar topin në rrjetë.
Barazimi ishte i drejtë pasi Anglia nuk bëri asgjë për të merituar fitoren.
Edhe pas këtij takimi, renditjes në grupin H të eliminatoreve të Kupës së Botës “Brazil 2014" i prinë Anglia me 8 pikë, para Mali i Zi (7 pikë), Polonisë (5 pikë), Moldavisë (4 pikë), Ukrainës 2 (dy pikë) dhe San Marinos që mbetët pa pikë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test