Modric: Bale eja tek Reali - Bota Sot
Modric: Bale eja tek Reali

Sporti

E shtunë, 27 gusht 2016

Modric: Bale eja tek Reali

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 21:08

Një futbollist që mund t’i bëjë punë Jose Mourinhos në krah është padyshim Gareth Bale. Mesfushori i Realit, Luka Modric përpiqet të bind ish-shokun e tij të skuadrës te Tottenham që të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Fantazisti kroat, që pati mundësi të takohej me Bale në sfidën e eliminatoreve të Botërorit Brazil 2014, Kroaci–Uells ka deklaruar se futbollisti i “gjelave” të Londrës duhet të luajë për Realin.

Sipas Modric, nëse uellsiani vendos të transferohet në “Santiago Bernabeu” do të ishte i mirëpritur dhe do ta kishte shumë të thjeshtë të përshtatej me lojën e Los Blancos. Bale, në verën e 2011-tës ishte një prej objektivave kryesorë të merkatos së Realit por Tottenhami nuk pranoi ta linte të lirë futbollistin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test