Berisha refuzon kombëtaren - Bota Sot
Berisha refuzon kombëtaren

Sporti

E enjte, 25 gusht 2016

Berisha refuzon kombëtaren

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 14:43

Pas paraqitjeve impresive në kampionatin australian me skuadrën e Brisbane Roar, të sulmuesi Besart Berisha, është ftuar nga përzgjedhësi, De Biasi për miqësoren e 14 nëntorit me Kamerunit. Ndërsa Berisha pas kësaj ftese ka qenë i prerë se nuk e ka ndërmend të kthehet në kombëtare. “E respektoj përzgjedhësin, De Biasi dhe e falënderoj për fjalët e mira. Por unë nuk e ndryshoj vendimin e marrë, momentalisht nuk e kam të mundur të jem pjesë e kombëtares. E vlerësoj shumë përfaqësuesen dhe shpresoj që një ditë të jem më afër Shqipërisë për të dhënë më të mirën. Berisha ka lënë mundësinë e hapur që pasi të kthehet të luajë në Evropë t’i bashkohet kombëtares.
Sulmuesi nga Kosova, ka thënë më pas se shpreson në mirëkuptimin e drejtuesve të kombëtares, nga të cilët pret të ftohet kur do të djersit fanellën e ndonjë klubi në kontinentin e vjetër. Berisha vitin e kaluar u shpallë shënuesi më i mirë i ligës në kampionatin australian me 19 gola të realizuar.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test