Mavraj me Furth marrin pikë në Hoffenheim - Bota Sot
Mavraj me Furth marrin pikë në Hoffenheim

Sporti

E shtunë, 27 gusht 2016

Mavraj me Furth marrin pikë në Hoffenheim

Nga: Alban Lumi Më: 19 tetor 2012 Në ora: 22:41

Skuadra e promovuar në Bundesliga, Greuther Furth në çastet e fundit ka siguruar barazimin me Hoffenheimin, në terrenin e këtij të fundit, duke e përmbyllur takimin me shifrat, 3:3.

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj për gjatë tërë ndeshjes i ndihmoi skuadrës së Greuther Furth duke mbrojtur në mënyrën më të mirë edhe detyrën e tij të kapitenit të skuadrës. Firmino në minutën e 8-të solli vendasit në epërsi, ndërkaq Stieber (39’), realizoi për Furth, duke dërguar skuadrat në pushim prej 15 minutave me shifrat e barabarta, 1:1. Edhe në gjysmëlojën e dytë vazhduan sulmet si nga njëra po ashtu edhe skuadra tjetër. Ndërkaq që dy herë epërsinë e krijuan futbollistët e Hoffenheim, por pa ia dalë ta ruajnë atë deri në fund. Joselu realizoi dy golat e tjerë për mikpritësit, në minutën e 67-të përkatësisht 89-të, ndërkaq Prib barazoi rezultatin për 2:2 në minutën e 84-të, ndërkaq në çastet e fundit të takimit vulosi rezultatin, 3:3. Pas këtij takimi, Furth ka arkëtuar pikën e 5-të, duke mbetur edhe më tej në zonë të rrezikshme përkatësisht në pozitën e 17-të, ndërkaq Hoffenheim pas tetë javësh mbanë pozitën e 12-të me tetë pikë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test