Fiton Inter , "kërcënon" Juventusin - Bota Sot
Fiton Inter , "kërcënon" Juventusin

Sporti

E enjte, 25 gusht 2016

Fiton Inter , "kërcënon" Juventusin

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 17:44

Inter ka marrë një fitore me shumë vlera në San Siro përballë Catanias me rezultatin e pastër 2-0. Të besuarit e Andrea Stramaccionit shënuan nga një gol në çdo pjesë me Antonio Cassanon në të 27-ën dhe Palacio në të 85-ën.

Me këtë fitore zikaltrit ngjiten në vend të tretë me 18 pikë po aq sa edhe Lazio dhe qëndrojnë 4 pikë larg Juventusit kryesues dhe 1 pikë larg Napolit të vendit të dytë.

Duhet theksuar se goli i argjentinasit Rodrigo Palacio ishte spektakolar. Pas një asist të marrë nga Milito, ish Genoa shënoi një supergol.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test