Man United vazhdon dominimin - Bota Sot
Man United vazhdon dominimin

Sporti

E premte, 26 gusht 2016

Man United vazhdon dominimin

Nga: Alban Lumi Më: 23 tetor 2012 Në ora: 23:23

Manchester United ka radhitur fitoren e tertë me radhë në Grupin H. Viktima e fundit e djajve të kuq ishin futbollistët e Bragës, të cilët i mposhti me rezultat të ngushtë, 3:2, por i mjaftueshëm për të pas bilanc të qind për qind pas tri xhiros në fazën e grupeve. Madje të përzgjedhurit e Alex Ferguson treguan mentalitet fitues, pasi nga 0:2 e përmbysën atë. Alab, kishte sjell gëzimin e parë te mysfirët në minutën 2-të dhe më pas 20-të, por që në fund u dashtë vetëm të krenohen për “qëndresën” që i bënë skuadrës angleze. Hernandez së pari ngushtoi epërsinë (25’), që me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë. Ndërkaq Evans e barazoi rezultatin në minutën e 62-të, ndërsa me golin e dytë personal, Hernandez i solli tri pikë të reja për Djajtë e Kuq (75’).

Gallata barazon me Cluj

Takimi tjetër i këtij Grupi ndërmjet Galatasarayt dhe CFR Cluj përfundoi me rezultat të barabartë, 1:1. Nounkeu ka qenë fatal për vendasit në minutën e 19-të, pasi me autogolin tij solli në epërsi skuadrën e Cluj. Më pas turqit u munduan të barazojnë rezultatin, por nuk e arrtën as edhe nga pika e bardhë. Braziliani, Mello nuk ia doli të shënoi nga pika e bardhë. Ndërkaq Tilmaz, në minutën e 77-të, më në fund solli golin e barazimit, që së paku e shpëtoi Gallatën nga disfata. Derisa Manchester United kryeson me nëntë pikë, ndërsa CFR Cluj ka katër pikë në vend të dytë, para Bargës dhe Gallatasaryt.

Manchester United – Braga 3:2
Galatasaray – Cluj 1:1

1. Manchester United 3 9
2. CFR Cluj 3 4
3. Braga 3 3
4. Galatasaray 3 1

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test