Facebook Spaces është mënyra e re e miqësisë në realitetin virtual! - Bota Sot
Facebook Spaces është mënyra e re e miqësisë në realitetin virtual!

Teknologji

E martë, 25 prill 2017

Facebook Spaces është mënyra e re e miqësisë në realitetin virtual!

Më: 21 prill 2017 Në ora: 02:06
Facebook Spaces

Facebook ka shfaqur Facebook Spaces, një mënyrë të re për t’u lidhur me shoqërinë tuaj përmes VR, që do të lansohet në verison beta për Oculus Rift dhe Touch.

Aplikacioni Facebook Spaces ju mundëson të krijoni një avatar që duket sikur ju, të cilin mund t’a personalizoni saktësisht siç dëshironi.

“Shpeznimi i kohës pranë shoqërisë dhe familjes krijon disa prej memorieve më kuptimplota për ne, por është e pamundur të jeni gjithmonë fizikisht afër njerzve më të afërm. Këtu hyn magjia e realitetit virtual. Sot ne prezentojmë Facebook Spaces, një aplikacion të ri VR ku mund të shpenzoni kohë me shoqërinë tuaj në një mënyrë interactive dhe në një vend virtual, sikurse të ishit në të njejtën dhomë.” – thuhet në deklaratën e Facebook.

Facebook Spaces lansohet sot në versionin beta për Oculus Rift dhe Touch dhe mund ta shkarkoni atë përmes dyqanit online të Oculus.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test