Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut - Bota Sot
Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut

Teknologji

E premte, 29 korrik 2016

Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 08:43

Kryeministri rus Dmitry Medvedev dhe themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg janë takuar në Moskë për të diskutuar të ardhmen e rrjetit social në tregun rus.

Një zëdhënëse e kryministrit rus tha se që të dytë kanë biseduar për zhvillimin e teknologjisë informative në Rusi, të drejtat autoriale dhe nismën në Skolkovi- një qendër rajonale jashtë Moskës që është paraë nga Mevdedevi si ekuivalentja ruse e Luginës së Silikonit.

Rusia është një nga pak shtetet në botë ku Facebook nuk është rrjeti numër 1 social.

Ai renditet pas rrjetit social të popullarizuar rus, VKontakte, i cili iu drejtohet rusisht-folësve.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test