Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut - Bota Sot
Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut

Teknologji

E martë, 30 gusht 2016

Medvedev e Zuckerberg diskutojnë të ardhmen e Facebook-ut

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 08:43

Kryeministri rus Dmitry Medvedev dhe themeluesi i Facebook-ut Mark Zuckerberg janë takuar në Moskë për të diskutuar të ardhmen e rrjetit social në tregun rus.

Një zëdhënëse e kryministrit rus tha se që të dytë kanë biseduar për zhvillimin e teknologjisë informative në Rusi, të drejtat autoriale dhe nismën në Skolkovi- një qendër rajonale jashtë Moskës që është paraë nga Mevdedevi si ekuivalentja ruse e Luginës së Silikonit.

Rusia është një nga pak shtetet në botë ku Facebook nuk është rrjeti numër 1 social.

Ai renditet pas rrjetit social të popullarizuar rus, VKontakte, i cili iu drejtohet rusisht-folësve.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test