Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51 - Bota Sot
Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51

Teknologji

E enjte, 25 gusht 2016

Nvidia iu jep përdoruesve Linux një Drajver Ekrani 304.51

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 12:08

Marrëdhënia e Nvidia-s me sistemin e hapur Linux ndonjëherë është e tensionuar, si për shembull kur Linux Torvalds iu kthye Nvidias dhe lëshoi bomba-f në ndërtuesin e GPU-ve, për mungesën e mbështetjes së Linux.

Është ajo çfarë është, dhe ngadalë, por me siguri, gjërat po përmirësohen.

Provat e kësaj mund të gjenden në drajverin e ekranit më të ri 304.51 për Linux, i cila trajton një bandë të gjërë çështjesh dhe shton mbështetje për disa karta grafike.

Drajveri shton mbështetje për kartat grafike GeForce GTX 660, GTX 650, GT 645M, GTX 670MX, dhe GTX 675MX, ndërsa heq shumë të meta në proçes. Ju mund ti shkarkoni drajverat këtu. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test