Përkthimet në YouTube - Bota Sot
Përkthimet në YouTube

Teknologji

E martë, 26 korrik 2016

Përkthimet në YouTube

Më: 2 tetor 2012 Në ora: 20:17

YouTube për krijuesit e përmbajtjeve të cilat i vendosin në faqet e këtij shërbimi ka filluar të ofrojë shërbimin i cili mundëson përkthimin e video përmbajtjeve në më shumë se 300 gjuhë të ndryshme.

Një prej mundësive është edhe përkthimi automatik i titrave dhe komenteve ekzistuese lidhur me videon, ndërsa mundësia tjetër dedikohet për futjen e titrave të reja, dhe mundëson ndërlidhjen e YouTube Video Manager me Google Translator Toolkit.

Brenda Video Managerit shfrytëzuesit munden vetë të përkthejnë videon duke shfrytëzuar Google Translator Kitin.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test