MSN planifikon nxjerrjen e një versioni të ri - Bota Sot
MSN planifikon nxjerrjen e një versioni të ri

Teknologji

E diel, 28 gusht 2016

MSN planifikon nxjerrjen e një versioni të ri

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 10:03

Microsoft-i planifikon të bëjë një version të ri dhe të optimizuar për prekje të portalit të tij MSN për përdoruesit e Windows 8, Windows RT dhe Internet Explorer 10 që nga 26 tetori i këtij viti.

Zyrtarët e ndërmarrjes Microsoft janë duke treguar një pamje pothuajse të kryer të atij portali në Nju Jork gjatë Javës së Reklamimit, që filloi më 1 tetor.

Ata gjithashtu do të paraqesin reklamat e reja që do të jenë në dispozicion në MSN dhe në pjesën për zgjedhje të aplikacioneve në dyqanin Windows Store gjatë javës së reklamimit.

Portali i përditësuar i MSN-së do të jetë në dispozicion vetëm për përdoruesit e Windows 8, Windows RT dhe Internet Explorer 10, duke filluar në 11 tregjet më të mëdha botërore të Microsoft-it, tha Bob Visse, i cili është menaxheri i përgjithshëm i MSN.com.

Nuk do të jetë i dukshëm për publikun deri më 26 tetor, që përkon me ditën kur Windows 8 del në shitje me pakicë.

Konsumatorët që përdorin versionet më të vjetra të Windows dhe Internet Explorer (ose shfletuesit e palës së tretë) nuk do të kenë qasje në përvojën e përditësuar të MSN.

Derisa optimizimi të jetë i navigueshëm përgjatë gjesteve me prekje, ai gjithashtu do të ofrojë mbështetje për mbi tastierë. Logoja e MSN-së në këndin e majtë lart shërben si një “ballinë për t’u rikthyer” për faqen. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test