Facebook-u arrin një miliardë përdorues - Bota Sot
Facebook-u arrin një miliardë përdorues

Teknologji

E hënë, 29 gusht 2016

Facebook-u arrin një miliardë përdorues

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 15:15

Rrjeti shoqëror Facebook nga dita e sotme ka mbi një miliardë përdorues. Informacionin për këtë shifër të përdoruesve e publikoi Mark Zuckerberg në profilin e tij në Facebook.

“Prej mëngjesit të sotëm, më shumë se një miliardë njerëz përdorin Facebook-un në muaj.

Nëse jeni duke e lexuar këtë mesazh: ju falënderoj që mua dhe ekipit tim të vogël na keni dhënë nderin për t’iu shërbyer juve”.

Ti ndihmosh miliarda njerëz për tu lidhur me njëri – tjetrin është e mrekullueshme, përulësi dhe është gjëja me të cilën jam krenarë në jetë, u shpreh Zuckerberg në profilin e tij.

“Do të punoj në mënyrë të devotshme për çdo ditë për ta bërë Facebook-un më të mirë për ju dhe një ditë, shpresojë që, do të mund të lidhemi edhe me pjesën tjetër të botës”,- tha Zuckerberg përmes një statusi në profilin e tij të cilin mund ta shihni më poshtë. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test