Facebook-u arrin një miliardë përdorues - Bota Sot
Facebook-u arrin një miliardë përdorues

Teknologji

E premte, 29 korrik 2016

Facebook-u arrin një miliardë përdorues

Më: 4 tetor 2012 Në ora: 15:15

Rrjeti shoqëror Facebook nga dita e sotme ka mbi një miliardë përdorues. Informacionin për këtë shifër të përdoruesve e publikoi Mark Zuckerberg në profilin e tij në Facebook.

“Prej mëngjesit të sotëm, më shumë se një miliardë njerëz përdorin Facebook-un në muaj.

Nëse jeni duke e lexuar këtë mesazh: ju falënderoj që mua dhe ekipit tim të vogël na keni dhënë nderin për t’iu shërbyer juve”.

Ti ndihmosh miliarda njerëz për tu lidhur me njëri – tjetrin është e mrekullueshme, përulësi dhe është gjëja me të cilën jam krenarë në jetë, u shpreh Zuckerberg në profilin e tij.

“Do të punoj në mënyrë të devotshme për çdo ditë për ta bërë Facebook-un më të mirë për ju dhe një ditë, shpresojë që, do të mund të lidhemi edhe me pjesën tjetër të botës”,- tha Zuckerberg përmes një statusi në profilin e tij të cilin mund ta shihni më poshtë. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test