iPad mini – 10 milionë për fillim - Bota Sot
iPad mini – 10 milionë për fillim

Teknologji

E shtunë, 27 gusht 2016

iPad mini – 10 milionë për fillim

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 17:59

Apple nga prodhuesit OEM deri në fund të vitit ka porositur dhjetë copë të aparateve iPad mini, pohon Wall Street Journal. Prezentimi i iPad mini do të duhej të ndodhë më 17 tetor, thotë i njëjti burim, duke u thirrur në furnitorët tajvanezë të komponenteve.Në krahasim me konkurrentin kryesor Kindle Fire të Amazonit, porosia e Apple është dyfish më e lartë – Amazon nga furnitorët e vet thuhet se ka porositur pesë milionë tabletë për fundin e vitit. Përkundër konkurrencës së ashpër, Apple është goxha e bindur që kërkesa për iPadin e vogël do të jetë e fuqishme. Edhe analistët mendojnë që tregu do të reagojë pozitivisht në këtë pajisje, ndërsa parashikimet bazohen në popullaritetin e Kindle Fire me 7 inçë dhe Galaxy Note me diagonale të ekranit prej 5,3 inçësh. iPad mini i Apple do të duhej të ketë ekran me diagonale prej 7,85 inçësh dhe rezolucion prej 1024 x 768 pixelë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test