Windows 8 më 25 tetor, Windows Phone 8 më 29 tetor - Bota Sot
Windows 8 më 25 tetor, Windows Phone 8 më 29 tetor

Teknologji

E shtunë, 27 gusht 2016

Windows 8 më 25 tetor, Windows Phone 8 më 29 tetor

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 18:39

Microsofti i ka dërguar ftesat zyrtare për ngjarjet e veta lidhur me prezentimin e sistemit të vet të ri operativ, Windows 8.Publikimi i sistemit operativ Windows 8 për kompjuterët standardë dhe tabletët do të duhej të bëhej zyrtarisht në ngjarjen në New York e cila është caktuar të mbahet më 25 tetor (më 26 tetor fillon shitja zyrtarisht). Disa ditë më vonë, gjegjësisht më 29 tetor do të mbahet ngjarja tjetër në San Francisco në të cilën do të prezentohet Windows Phone 8.

Kështu janë konfirmuar të gjitha informatat e mëhershme që Windows Phone 8 do të prezentohet pas Windows 8. Po ashtu thuhet që menjëherë pas prezentimit të Windows 8 do të fillojë edhe shitja e tabletëve Surface të Microsoftit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test