HTTPS Everywhere 3.0 mbron të dhënat tuaja nga 3 000 uebfaqe - Bota Sot
HTTPS Everywhere 3.0 mbron të dhënat tuaja nga 3 000 uebfaqe

Teknologji

E hënë, 29 gusht 2016

HTTPS Everywhere 3.0 mbron të dhënat tuaja nga 3 000 uebfaqe

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 11:08

HTTPS Everywhere, që është shtojca për shfletues që i mban të dhënat tuaja që të mos bien në duar të gabuara, është përditësuar për të dyfishuar numrin e uebfaqeve që mbështet.

Nëse nuk jeni duke e përdorur atë, ju duhet ta bëni një gjë të tillë. HTTPS është mjaft me rëndësi nëse përdorni rrjete publike Wi-Fi dhe dëshironi të mbroni veten nga vjedhjet e identitetit dhe përgjithësisht ta mbani të padëmtuar privatësinë tuaj online.

Versioni më i ri shton 1500 faqe më tepër, duke e bërë numrin e përgjithshëm të faqeve të mbështetura në afërsisht 3000.

Siç duket nuk ka nevojë të thuhet më tepër, apo jo?

Nëse jeni duke e përdorur atë, klikoni lidhjen e mëposhtme për ta përditësuar atë dhe nëse nuk e përdorni, do t’iu këshillonim që ta provoni.

HTTPS Everywhere është një shkarkim pa pagesë për Firefox dhe Chrome.

Klikoni këtu për ta shkarkuar këtë shtojcë. (PC World Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test