CEED Top Class ofron trajnim për menaxherë ambiciozë - Bota Sot
CEED Top Class ofron trajnim për menaxherë ambiciozë

Teknologji

E shtunë, 27 gusht 2016

CEED Top Class ofron trajnim për menaxherë ambiciozë

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 14:36

Për vitin e katërt radhazi, CEED Top Class do të zhvillojë në Kosovë rekrutimin për programin e trajnimit të menaxherëve të nivelit të lartë.

Nëse jeni sipërmarrës i suksesshëm apo menaxher që synon një nivel tjetër të zhvillimit, mund të aplikoni për të qënë një ndër menaxherët e brezit të katërt të Top Class në Kosovë.

CEED është një institucion i krijuar nga Agjencia Amerikane e Zhvillimit, USAID, dhe Fondi i Asistencës për Ndërmarrjet e Vogla, SEAF.

Në program mund të marrin pjesë themelues biznesesh me moshë nën 40 vjeç, pronarë apo bashkëpronarë, të afërmit e themeluesit, menaxherët, etj. Pjesëmarrësit duhet të jenë të interesuar në zgjerimin e biznesit të tyre.

Programi do të konsistojë në 10 trajnime praktike, programin e këshillimit me menaxherë dhe ekspertë të njohur, pjesëmarrje në aktivitete rajonale dhe qasje në informacion biznesi dhe rrjetëzim me anëtarët e qendrave të tjera CEED në rajon.

Afati për pranimin e aplikimeve është data 26 Tetor dhe në program do të pranohen gjithsej 25 menaxherë. Për më shumë informacione ju mund të vizitoni faqen e CEED Top Class. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test