Shërbimi Xbox 360 sjell disa ndryshime - Bota Sot
Shërbimi Xbox 360 sjell disa ndryshime

Teknologji

E enjte, 25 gusht 2016

Shërbimi Xbox 360 sjell disa ndryshime

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 09:41

Microsoft (MSFT) solli diçka të re për të gjithë përdoruesit e shërbimit Xbox 360.

Microsoft-i ka sjellë një përditësim të ri për Xbox 360 dhe të gjithë abonentët e Xbox LIVE.

Tashmë abonentët do kenë mundësinë që të përdorin pajisjen e tyre me UI Metro të Windows 8.

Gjithashtu do të kenë disa ndryshime siç është dhe Internet Explorer, i cili do të vijë me pamjen e re “Metro”, dhe një seksion për “Rekomandime dhe Vlerësime”.

Do të ketë dhe rregullime për nëntë gjuhët që kjo pajisje mbështet. Drejtori i programimit të Xbox Live në Microsoft, Larry “Major Nelson” Hyrb shkroi në një postim në blogun e tij që Xbox SmartGlass do të vijë më 26 tetor bashkë me Windows 8. (PCWorld Albanian)

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test