Apple pritet të lëshojë në treg produktin “Mini iPad” - Bota Sot
Apple pritet të lëshojë në treg produktin “Mini iPad”

Teknologji

E premte, 26 gusht 2016

Apple pritet të lëshojë në treg produktin “Mini iPad”

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 16:12

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, pritet ta lëshojë sot në treg një produkt të ri, një version më të vogël dhe më të lirë se iPad-i.

Pajisja do të konkurronte me rivalët Amazon dhe Google në fushën e kompjuterëve me ekrane më të vogla.

Apple nuk ka dhënë detaje për pajisjen, por Mini iPad pritet të ketë një ekran afërsisht 20 centimetërsh, që është gjysma e madhësisë së iPadit të rregullt.

Ende nuk dihet asgjë as për çmimin e këtij produkti, por pritet që të jetë diku ndërmjet 249 deri në 399 dollarë.

Apple pritet ta prezantojë këtë produkt sot në një ngjarje vetëm me ftesa, ne San Jose të Kalifornisë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test