Nadal mposht Kyrgios – kampion në China Open - Bota Sot
Nadal mposht Kyrgios – kampion në China Open

Tenis

E martë, 25 shtator 2018

Nadal mposht Kyrgios – kampion në China Open

Më: 8 tetor 2017 Në ora: 20:15
Rafale Nadal

Lojtari numër një i botës në tenis, Rafale Nadal, ka mposhtur 6-2, 6-1, Nick Kyrgios në finalen e China Open dhe kështu ka fituar titullin e gjashtë për këtë sezon.

Australiani Kyrgios filloi mirë, por më pas mposhti vetën pasi humbi toruan gjatë ndeshjes.

I 19-ti i botës nuk e mori vetën gjatë ndeshjes, madje edhe u dënua me një pikë për shkak se vazhdonte tërë kohen të ankohej.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test