Turi i Francës, Nibali: Dua vendin e tretë - Bota Sot
Turi i Francës, Nibali: Dua vendin e tretë

Zgjedhjet 2014

E mërkurë, 24 gusht 2016

Turi i Francës, Nibali: Dua vendin e tretë

Më: 9 korrik 2012 Në ora: 23:34

Vincenzo Nibali, çiklisti italian i Liquigas, i katërti në klasifikimin e përgjithshëm të Turit të Francës, theksoi pas kronometrit individual të Besancon të fituar nga Bradley Wiggins se do të luftojë për një vend të tretë.

“Jam i katërti në renditje dhe do të luftoj për podiumin me Chris Froome (i dyti në kronometër). Gjithçka do të varet nga strategjia e ekipit “Sky”. Shpresoj që ata të punojnë për Wiggins në etapat e malit dhe në këtë mënyrë unë mund të fitoj kohë ndaj Froome”, theksoi Nibali.

“Peshkaqeni i Mesinës”, fitues i Vueltës spanjolle në vitin 2010, u shpreh i kënaqur me vendin e tetë në kronometër.

“Gjithçka shkoi sipas parashikimeve. Ndaj Evans humba shumë pak, ndërsa fitova ndaj Menchov. Jam i kënaqur me rezultatin”, deklaroi Nibali.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test