Shtohen pushuesit në bregdetin e Ulqinit - Bota Sot
Shtohen pushuesit në bregdetin e Ulqinit

Turizëm

E hënë, 18 dhjetor 2017

Shtohen pushuesit në bregdetin e Ulqinit

Më: 20 gusht 2017 Në ora: 22:36
Ulqini

Në bregdetin e Ulqinit këtë verë ka pasur një rritje të numrit të pushuesve.

Zyrtarët thonë se pika kufitare mes Malit të Zi dhe Shqipërisë në Sukubinë-Muriqan duhet të zgjerohet.

Sipas tyre, zgjerimi i pikës do të mundësonte që të përballohej më mirë fluksi i madh i njerëzve dhe automjeteve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test