Video - Bota Sot
E diel, 23 prill 2017
 • Thaqi: Kuvendi nuk i ka kapacitetet e duhura për monitorim të institucioneve që raportojnë tek ai

  “Problem tjetër sa i përket Adminsitratës Publike janë edhe kapacitetet e Kuvendit të Kosovës. Sipas këtij raporti është një numër i madh institucionesh që raportojnë në Kuvend dhe Kuvendi nuk i ka kapacitetet e duhura për monitorim të këtyre institucioneve. Dhe ne nuk kemi parë një rritje thelbësore të buxhetit për rritjen e kapaciteteve në kuvend, aporritjen e të punësuarve që do të ndihmonin në monitorim më të mirë,” tha Thaqi.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

  Qeveria ta përfundoj mandatin

  Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

  Opozita do ta rrezoj qeverinë

  Shiko rezultatet
  test