Vlorë, 16 vite në arrati, arrestohet i kërkuari për vrasje - Bota Sot
Vlorë, 16 vite në arrati, arrestohet i kërkuari për vrasje

Vlora

E mërkurë, 21 shkurt 2018

Vlorë, 16 vite në arrati, arrestohet i kërkuari për vrasje

Më: 1 tetor 2017 Në ora: 09:42
Ilustrim

Policia e Vlorës ka arrestuar një 40-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim për vrasje me dashje.

Në vijim të punës së policisë për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore shtetasit e shpallur në kërkim, kanë bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit Juljan Dautaj (ose ndryshe Mikel Serjanaj), 40 vjeç, banues në Vlorë.

Policia sqaron se “ndaj 40-vjeçarit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë me Vendim Penal Nr. 339, datë 23.09.2017, i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale  ‘’ Vrasje me dashje’’, parashikuar nga neni 76 i Kodit Penal.”

“Juljan Dautaj ka qenë i përfshirë në një ngjarjen të ndodhur më datë 27.11.2001, në  vendin e  quajtur ”Kalithea” në Athinë, ku i arrestuari  ka  vrarë  me  thikë shtetasin K.P”, informoi policia.

Materialet janë referuar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë për veprime të mëtejshme.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test