Loriana luftoi, por eliminohet nga japonezja - Bota Sot
Loriana luftoi, por eliminohet nga japonezja

Xhudo

E hënë, 15 tetor 2018

Loriana luftoi, por eliminohet nga japonezja

Nga: K.Goca Më: 20 tetor 2017 Në ora: 15:04
Loriana Kuka

(E plotësuar): Loriana Kuka me gjithë luftën e fortë që bëri kundër japonezes, Remi Aoyagi, pësoi humbje 18 sekonda para se të përmbyllet sfida. Japonezja  ishe më e mirë dhe ngadhënjeu duke u fut në zonën finale për medaljen e bronztë, ndërsa Kuka eliminohet. 

Xhudistja e talentuar e kombëtares së Kosovës, Loriana Kuka (-70 kg) do të lufton për medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror për juniore, që po mbahet në Zagreb të Kroacisë. Ajo është në repesazh dhe do të ndeshet me Remi Aoyagi nga Japonia.

Pas fitores ndaj  Sungeon Kim nga Koreja e Jugut, Amanda Hakansson nga Suedia, humbi nga Aleksandra Samarxhiq e Bosnjës dhe e Hercegovinës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test