Distria kampione e Evropës - Bota Sot
Distria kampione e Evropës

Xhudo

E mërkurë, 15 gusht 2018

Distria kampione e Evropës

Nga: Kemajl Goca Më: 10 nëntor 2017 Në ora: 15:27
Distria Krasniqi

(E plotësuar)- Distria Krasniqi (52 kg) bëri paraqitje shumë të mirë në finale ndaj rumunes Alexandra-Larisa Florian, duke triumfuar dhe fituar titullin e Evropës U-23. Ajo tregoi teknikë të përsosur dhe me plotë meritë e mundi rivalen.

Xhudistja Distria Krasniqi kualifikohet në finalen e madhe të Kampionatit Evropian U-23, e cila do të takohet me rumunen Alexandra-Larisa Florian. Distria po kalon formë të mirë e cila deri me tani ka shkatërruar një nga një rivalet, si në rrethin e parë Betina Temelkova (Izraeli), pastaj në çerekfinale Daria Bobrikova (Rusia) dhe në gjysmëfinale Francesca Giorda (Italia).

Kampionati mbahet në kryeqytetin malazez, Podgorica.  Flaka Loxha (57 kg) është eliminuar në disiplinën 57 kg, e cila shënoi një fitore e pësoi një humbje. Ajo fitoi ndaj turkes Meltem Dindar  dhe humbi nga italiania Miriam Boi. Ndërkaq, Leutrime Kelmendi (57 kg) e mposhti azerbajxhanasen Ichinkhorloo Munkhtsedev dhe u mposhtë nga Tihea Topolovec (Kroacia). Kelmendi dhe Loxha me gjithë luftërat e mira nuk vazhduan me tej.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test