Arratisja e Bashkimit nga burgu zviceran, nisin shkarkimet dhe hetimet për administratën - Bota Sot
Arratisja e Bashkimit nga burgu zviceran, nisin shkarkimet dhe hetimet për administratën

Zvicra

E diel, 27 maj 2018

Arratisja e Bashkimit nga burgu zviceran, nisin shkarkimet dhe hetimet për administratën

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 13 shtator 2017 Në ora: 18:17
Pamje nga videoja

Bashkim L. (35) arriti të arratisej nga burgu i Freiburg. Dhoma e Këshilliti zviceran ka ngritur hetim, ndërsa një punonjës i burgut është lëshuar nga puna, shkruan “Blick”.

Drejtori i sigurisë së Freiburgut, Maurice Ropraz dëshiron të dijë pse shtetasi i Kosovës, Bashkim L. (35) arriti të arratiset nga burgu qendror në Freiburg. Ai ka ngritur hetime për administratët e burgut.

Sipas tij, kjo do zbulonte mangësitë e sigurimit të burgut. Roja kufitare gjatë natës në të cilën është arratisur 35 vjeçari, është shkarkuar për shkak të neglizhencës së madhe. Atij i adresohet një gabim i madh.

Autoritetet zvicerane mendojnë se Bashkimi ka pasur bashkpunëtorë. Bashkim L. ishte shpallur i fajshëm për një vrasje gjatë 2013./Bota sot

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test